9

 

RTÜK, “TÜGVA’yı aşağıladığı” gerekçesiyle Halk TV’ye ceza verdi!

RTÜK Üst Kurul Üyesi Okan Konuralp, RTÜK’ün “TÜGVA’yı aşağıladığı” gerekçesiyle Halk Tv’ye para cezası kestiğini duyurdu. Ayrıca Tele 1'e de İsmail Kahraman hakkındaki değerlendirmeler nedeniyle ceza verildi.

17:49:55 | 2021-10-27

GLOBAL KALEM

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV’ye Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile ilgili yaptığı yayınlar nedeniyle ceza kesti.

Gelişmeyi duyuran RTÜK Üst Kurul Üyesi Okan Konuralp, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda cezanın nedeninin "TÜGVA'nın aşağılanması" olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“RTÜK, TÜGVA’yı küçük düşürdüğü/aşağıladığı/ iftira attığı gerekçesiyle HalkTv’ye para cezası verdi. RTÜK’ün, TÜGVA kararına, Sayın Taşçı ile birlikte karşı oy kullandık. RTÜK’ün “incinmiş” bir TÜGVA için gösterdiği hassasiyeti işsiz gençlerimizin takdirine bırakıyorum.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜGVA’nın adı, son günlerde sık sık devlet içinde kadrolaşma iddialarıyla anılıyor.

TELE 1'E DE CEZA VERİLDİ

Öte yandan Konuralp, Merdan Yanardağ ve Emre Kongar'ın, Anayasa'da laikliğin olmaması yönündeki önerisiyle tepki çeken eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman hakkındaki değerlendirmeleri nedeniyle Tele 1'e de ceza verildiğini belirtti.
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1