9

 

İstanbul Devlet Opera ve Balesi yeni sezonu 27 Eylül'de açıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, yeni sezonu 27 Eylül akşamı Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek 'Sezon Açılış Gecesi' ile açmaya hazırlanıyor.

13:31:30 | 2023-09-18

GlobalKalem

 İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2023-2024 sanat sezonunu 27 Eylül akşamı Atatürk Kültür Merkezi'ndeki Türk Telekom Opera Salonu'nda düzenlenecek 'Sezon Açılış Gecesi' ile açacak. 'Sezon Açılış Gecesi', 30 Eylül akşamı Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin açılış etkinliği olarak bir kez daha aynı yerde izleyicilerle buluşacak. 

Orkestra şefliğini İbrahim Yazıcı’nın, koro şefliğini Volkan Akkoç’un yapacağı 'Sezon Açılış Gecesi' kapsamında "Fidelio", "Don Giovanni", "I Puritani", "Il Trovatore", "Yevgeni Onegin", "Lucia di Lammermoor", "Otello", "Cavalleria Rusticana", "Aida", "Nabucco", "Faust", "La Bohème", "Carmen" operalarından ve "Giselle", "La Bayadère" ve "Don Kişot" balelerinden seçkiler sahnede olacak. 

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 'Sezon Açılış Gecesi'nde solistleri, solist dansçıları, orkestrası, korosu ve ‘Modern Dans Topluluğu İstanbul Projesi' dansçılarıyla bir bütün olarak izleyicilerin karşısına çıkacak.

Gece kapsamında L. van Beethoven, W.A. Mozart, V. Bellini , G.Verdi, P.İ. Çaykovski, G. Donizetti, P. Mascagni, C. Gounod, G. Puccini ve G. Bizet gibi bestecilerin dünya opera repertuvarındaki yapıtlarından seçkiler ile L. Minkus ve A. Adam’ın bale eserlerinden bölümler de sahnede olacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1