9

 

İBB duyurdu: 3 metro durağı 14 ay kapalı kalacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), M1A metrosunda Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi ve Atatürk Havalimanı duraklarının yarından itibaren yaklaşık 14 ay kapalı olacağını duyurdu. Yenikapı’dan başlayan seferler Atatürk Havalimanı yerine Ataköy/Şirinevler durağında son bulacak.

23:04:19 | 2020-09-10

GLOBAL KALEM

Yapımı süren Ataköy-İkitelli metrosunun Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosuna entegre edilmesi sebebiyle 3 metro istasyonu geçici olarak kapanıyor. M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosundaki son 3 durak olan Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi ve Atatürk Havalimanı istasyonları, çalışmalar nedeniyle yaklaşık 14 ay kapalı kalacak.

İstasyonlar, yapımı süren Ataköy-İkitelli Metro Hattı’nın mevcut Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metrosu ile Yenibosna İstasyonu’nda entegre edilecek olması sebebiyle kapalı olacak. Bu süreçte Ataköy-Şirinevler, Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi ve Atatürk Havalimanı duraklarına otobüs hizmeti verilecek.

Atatürk Havalimanı yönüne devam etmek isteyen yolcular, Ataköy/Şirinevler istasyonunun çıkışında bulunacak olan İETT otobüslerinden ücretsiz olarak faydalanabilecek. Mekik otobüs işletmesi, Ataköy-Şirinevler, Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi ve Atatürk Havalimanı duraklarına hizmet verecek.

2021’DE İLK ETAP AÇILACAK

İlk etabı 2021 yılında açılacak M9 Ataköy-İkitelli Metro Hattı’nın entegresi kapsamında, mevcut M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metrosu’nun Yenibosna İstasyonu’na yeraltından yaya yolu bağlantısı inşa edilecek. Proje sonunda Yenikapı ile İkitelli bölgesi arasında raylı sistem ile tek aktarmayla kesintisiz ulaşım imkanı hedefleniyor. (HABER MERKEZİ)

 
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1