9

 

HDP İzmir İl Eş Başkanları gözaltına alındı

HDP İzmir İl Eş Başkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile HDP Buca İlçe Eş Başkanı Nihat Türk gözaltına alındı.

14:42:02 | 2023-10-06

GlobalKalem

İçişleri Bakanlığı yerleşkesinde yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne dönük 1 Ekim'de gerçekleştirilen saldırı sonrası başlatılan gözaltı operasyonları bugün de devam etti.

MA'da yer alan habere göre, İzmir, Eskişehir, Kilis, Kocaeli, Batman, Hakkari, Mardin, Diyarbakır, Ağrı, Bitlis ve Şırnak'te yapılan ev baskınlarında 75 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Ahmet Kanbal'ın yanı sıra çok sayıda siyasetçi bulunuyor.

Öte yandan operasyon kapsamında İzmir'in Konak ve Buca ilçe binalarının da basıldığı ve aramaların sürdüğü belirtiliyor.

Adreslere gerçekleştirilen operasyonda, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Eş Başkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile HDP Buca İlçe Eş Başkanı Nihat Türk gözaltına alındı.

MİLLETVEKİLİ ARACINDA ARAMA YAPILDI

Öte yandan sabah saatlerin Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe örgütü binalarına baskın düzenlenerek arama yapıldı. Binalardaki aramanın yanı sıra Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Ağrı Milletvekili Nejla Demir'in aracı da polisler tarafından arandı. Polisin arama sırasında araçta bulunan bazı evraklara el koyduğu öğrenildi. Yine Millletvekili Burcugül Çubuk'un il binasına girişi engellendi. Binalardaki aramalar sürüyor. (HABER MERKEZİ)
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1