9

 

Facebook’un 14 yıllık operasyon şefi istifa etti

Eski adı Facebook olan Meta'nın en tanınmış isimlerinden ve şirketin 14 yıllık operasyon şefi Sheryl Sandberg, görevinden istifa etti. Sandberg bu kararı, ‘hayır işleri’ ve ailesi için aldığını söyledi. Sanberg’in yerine Javier Olivan’ın getirildiği açıklandı.

16:32:22 | 2022-06-02

GlobalKalem

ABD merkezli sosyal medya platformları şirketi Meta’nın (eski adıyla Facebook) 14 yıllık operasyon şefi (COO) Sheryl Sandberg istifa etti.

Şirketin kuruluş dönemlerinden beri Mark Zuckerberg ile birlikte çalışan Sandberg, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, bu kararının ardında ‘hayır işleri’ ve ailesinin yattığını söyledi.

Hiçbir kırgınlık taşımadığını belirten Sandberg, artık şirkette aktif bir göreve sahip olmayacak olsa da Meta yönetim kurulunun bir üyesi olmaya devam edecek.

Mark Zuckerberg ise Sheryl Sandberg'in ayrılık kararının ardından yaptığı bir paylaşımda, Sandberg için “İyi arkadaşım” ve “Ortağım” ifadelerini kullandı.

Sanberg'den çok şey öğrendiğini ve ona minnettar olduğunu kaydeden Zuckerberg, şirketin yeni COO'sunun Javier Olivan olacağını duyurdu. Bununla birlikte şirkette başka görev değişikliklerin de olacağı öğrenildi.

Görevi sayesinde teknoloji dünyasında tanınan bir isim haline gelen Sandberg’in 2014 yılında “Sınırlarını Zorla: Kadınlar, İş ve Liderlik İsteği” adlı bir kitabı yayımlanmıştı.

Meta hisseleri Sandberg'in ayrılık haberinin ardından en az yüzde 2 oranında değer kaybetti.
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1