9

 

Erdoğan: Biz yeni Anayasa diyoruz, birileri ‘İlk 4 maddeyi değiştiririz’ diyor

Partisinin grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, "Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor" dedi. Erdoğan, sık sık CHP'yi hedef aldığı konuşmasında Türkiye'nin öğrenci yurtları konusunda iyi durumda olduğunu savundu. Akşener'in "Başbakan adayıyım" sözlerine "HDP, Millet İttifakı'ndaki hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir" ifadesiyle karşılık veren AKP'li Cumhurbaşkanı, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik sert açıklamalarına da devam etti.

18:25:55 | 2021-10-06

GlobalKalem

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis’teki grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz.' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor” diyen Erdoğan, “Diğer partilerin Anayasa teklifleriyle kendi hazırlıklarımızı uzlaştırabilirsek, yasama yılı bitmeden Meclis bünyesinde bu işi neticeye ulaştırabiliriz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Buradan soruyorum; acaba Anayasa'nın ilk 4 maddesini değiştirme fikri tüm CHP'lilerin iradesi midir, Kılıçdaroğlu'nun kişisel fikri midir? Bu CHP'nin iradesiyle ülkemiz için vahim bir sorun var demektir" değerlendirmesini yaptı.
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1