9

 

Cemal Yıldırım’ın AK Parti önündeki eylemine izin verilmedi

AKP önünde eyleme izin verilmedi

18:03:43 | 2019-09-16

GlobalKalem

KHK ile ihraç edilen Cemal Yıldırım’ın işine geri dönme talebiyle AK Parti Ankara İl Başkanlığı önünde yapmak istediği eyleme polis izin vermedi. Yıldırım gözaltına alındı.

OHAL döneminde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Ankara Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü’ndeki görevinden ihraç edilen Cemal Yıldırım’ın AK Parti Ankara İl Başkanlığı önünde yapmak istediği eyleme polis izin vermedi. İş yerinin önünde ve Sakarya Caddesi’nde sürdürdüğü eylemi AK Parti önünde devam ettirmek isteyen Yıldırım gözaltına alındı.

Beş gün boyunca saat 12.00-13.00 arasında eylem yapma kararı alan Yıldırım eylemi AK Parti önüne taşımasına ilişkin, “Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde İçişleri Bakanı’nın gittiği süreçte ben de bir şeyi açığa çıkarmak istedim. Ben üç yıldır sokaklardayım. Bizlerin haklarını ihlal eden AKP iktidarı bir oyun kurmaya çalışıyor. Ben de kurdukları oyunu tersine çevirmek istedim. Ben de KHK’lıyım. Onlar HDP il binasının önüne gidiyorsa ben de AKP il binası önüne gitmeyi en doğal hakkım olarak görüyorum” ifadelerini kullanmıştı. (DUVAR)

 
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1